Değer Kaybı Nedir ?

Bir kaza meydana geldikten sonra araç onarılsa dahi mübadele değeri kaza öncesine kıyasla düşecektir.

Kaza öncesiyle kaza sonrasında aracın değerindeki fark değer kaybını oluşturur.

Borçlar kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve özellikle Karayolları Trafik Kanununun ilgili yükümlülükleri değer kaybı işlemlerinin yasal dayanağını oluşturur.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nce resmi gazetede yayınlanarak 01.06.2015 tarihinde yürürlüğe giren Kara Yolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası genel şartları 1 Nolu Ekinde yer alan esaslar dahilinde sigorta eksperi tarafından hesaplanacaktır.

Nasıl Alınır ?

Kaza sonucunda aracınız onarıldıktan sonra aracınızın 2. El değerinde düşüş yaşanmaktadır. Başvuru anında sizden istenilen bilgi ve belgeler ile temin edilen vekaletinizde bir eksiklik yok ise 3 iş günü içerisinde değer kaybı raporunuzu muhatap sigorta şirketine veya kurum/kişiye iletilecektir.

Ardından takip edilecek süreçte yaşanacak olası aksaklıklar ve gecikmeler için avukatlarımız gerekli aksiyonları hızlı şekilde alarak, tarafımıza duyduğunuz güven ile vekiliniz olarak yasal değer kaybınızı hesaplayan ruhsat ve tecrübe sahibi eksperlerimiz , konusunda uzman değer kaybı yetkilileri hukuki destek süreci tamamlandığında sizlere değer kaybınızı makul aracılık ücreti sonrası eksiksiz olarak ulaştıracaktır.